O Trabalde

"Kvalita, výskum, odhodlanie, vášeň a prestíž: to je Try to Imagine. Vízia toho, kto sme, vytvorená v štyroch generáciách obchodnej histórie, nám každý deň pripomína, čo robíme a prečo. Try to Imagine je filozofia, tri slová, ktoré zahŕňajú roky výskumu a experimentovania najlepších technológií a riešení problémov lovca. Try to Imagine je štýl, v ktorom sa spoznáte, pre tých, ktorí sa neuspokoja s obyčajným. Try to Imagine je príbeh vášne, ktorý v každom našom projekte rozprávame tým, ktorí sa nás rozhodli počúvať. Try to Imagine  je sila predstavivosti, kreativity, intuície. Tri parametre, ktoré sa opakujú ako mantra, sa stávajú pozadím všetkého, čo robíme , o ktorých snívame, ktoré si predstavujeme. Aj dnes nás táto sila poháňa neustále tvoriť a zlepšovať sa a zaručiť vašim vášňam pridanú hodnotu, ktorú môže poskytnúť iba vízia. Obliekanie Trabalda znamená rozhodnúť sa byť toho súčasťou. Viete si predstaviť to? Skúste si predstaviť - Try to imagine"

EVOLÚCIA:

1900 – Naša história sa zrodila asi pred 115 rokmi v provincii Biella (severovýchod Talianska), v srdci talianskych Álp. Na začiatku 20. storočia sa oblasť Biella stala talianskym referenčným bodom (nielen) vlnárskeho textilného priemyslu. Práve v tejto klíme ekonomického rozvoja sa pradedo súčasného vedenia rozhodol otvoriť prvé pradenie, kde sa surová vlna premieňala na nite pripravené na tkanie. S rozvojom krosien a textilných technológií sa k pôvodnej pradiarskej činnosti v priebehu rokov pridružilo aj tkanie. Finálne látky sa potom predávali a používali sa na výrobu pánskych módnych odevov. Po niekoľkých firemných krokoch to bol nástupca prvej generácie Gino Trabaldo, ktorý pokračoval v podnikaní a pripojil sa k pradeniu a tkaniu aj výrobe odevov. V tom momente sa spoločnosť úplne vertikalizuje a transformuje surovú vlnu na hotové odevy.

1950 - vďaka rastúcemu rozvoju talianskej ekonomiky, začalo obyvateľstvo investovať viac času do vlastných vášní a voľného času. Stalo sa, že spoločnosť Trabaldo začala podnikať prvé kroky na tomto rastúcom trhu s výrobou špecifického radu odevov pre outdoorové aktivity od lyžovania po horolezectvo. Horolezecká činnosť si vyžadovala produkty schopné ochrániť horolezca pred nepriazňou počasia a stresovými podmienkami, ktorým je vystavený. Spoločnosť Trabaldo okamžite ukázala svoju schopnosť ponúknuť trhu horských športov vysoko kvalitné a na mieru šité produkty. Trabaldo sa stáva referenčným bodom pre talianskeho alpinistu.

1970 - V 70. rokoch prešiel outdoorový trh veľkým impulzom vďaka nástupu technovlákna, ktoré zmenilo trh vďaka svojim vlastnostiam, ideálnym pre športový priemysel. Bolo to tak, že spoločnosť Trabaldo zmenila prostredníctvom tretej generácie (súčasný manažment) výrobnú štruktúru a referenčný trh. Takto sa opustilo pôvodné pradenie a tkanie, aby sa investovalo do pribúdajúcich technologických vlákien. Bolo to intuíciou Filippo Trabalda (syna Gina Trabalda) preniesť všetky technické, štylistické a trhové znalosti typické pre outdoorový trh do poľovníckeho sveta. Poľovník a horolezec si z technického hľadiska nie sú až tak vzdialení a obaja vyžadujú vysoko technické oblečenie. Začiatkom 80-tych rokov prichádza značka Trabaldo s prvou líniou, ktorá je úplne venovaná poľovníkom a spája nové technológie technologických vlákien s hlbokými výrobnými poznatkami: bola to kolekcia 01.

1980 po súčastnosť - Od 80-tych rokov až dodnes sme pomohli k mnohým zmenám v našej spoločnosti a na našom trhu. Sami používatelia pochopili dôležitosť a výhody technického oblečenia. Vďaka zručnostiam, ktoré nás v histórii vždy odlišovali, ako sú: kvalita materiálov, zmysel pre detail, technickosť a štýl, môžeme hrdo povedať, že dnes sme referenčným bodom v tom, čo robíme. Dnes sa rodí kolekcia 32, ktorá je prispôsobená štýlom a potrebám a má svoje korene v rodinnom príbehu, ktorý sa zrodil pred 115 rokmi v hluku prsteňov a tkáčskych stavov.